Kristina Ilchenko: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Ilchenko Kristina Sergeevna - słynna rosyjska biathlonistka, mistrzyni sportu Federacji Rosyjskiej. Trzykrotny mistrz świata w letnim biathlonie wśród juniorów.

Kristina Ilchenko: biografia, kreatywność, kariera, życie osobiste

Biografia

Przyszły sportowiec urodził się 17 lipca 1993 roku w rosyjskim mieście Labytangi. Christina była aktywnym dzieckiem od najmłodszych lat i uwielbiała sport. W miasteczku polarnym wybór sekcji nie był zbyt duży, a dziewczyna została zapisana do sekcji narciarskiej. Christina bardzo lubiła jeździć na nartach, a trenerzy dostrzegli w niej duży potencjał. Później postanowiono ujawnić ten twórczy talent w biathlonie, a dziewczynę przeniesiono do miejscowej młodzieżowej szkoły sportowej, gdzie szkolono dzieci w tym sporcie. Pierwszym mentorem przyszłego biathlonisty był słynny Honorowy Trener Rosji Chamit Achatow, sam były biathlonista.

Pod okiem doświadczonego nauczyciela Christina szybko rozwinęła się i przerosła lokalny poziom konkurencji. W szkole średniej przeniosła się do miasta Tiumeń, gdzie zaczęła występować na krajowych turniejach w Rosji, reprezentując region Tiumeń na zawodach.

Wizerunek
Wizerunek

Profesjonalna kariera

Mimo wczesnych sukcesów i wysokich wyników na poziomie juniorskim Ilchenko długo nie mógł awansować wyżej. Występy krajowe były maksymalne, a dziewczyna nie została zaproszona do drużyny narodowej.

Debiut na poziomie międzynarodowym miał miejsce w 2014 roku, kiedy dziewczyna została zaproszona do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy. Radość z długo oczekiwanego wydarzenia była krótkotrwała, wyniki Ilczenko były wyjątkowo niskie: w pościgu zajęła dopiero dziewiąte miejsce, a w sprincie piętnaste.

Wizerunek
Wizerunek

W następnym roku Kristina, jako część kadry narodowej, wzięła udział w Zimowej Uniwersjada, gdzie również wyniki były niskie. W masowym starcie zajęła dopiero piętnastą pozycję, ale w sprincie zdjęcie wyglądało lepiej: dziewczyna startując z 26. miejsca ukończyła wyścig na szóstym miejscu.

Na poziomie dorosłym nadal występowała na krajowych mistrzostwach Rosji, a tutaj sukcesy były bardziej zauważalne. Ilchenko nie ma wysokiego poziomu strzelectwa, ale jest jedną z najszybszych narciarek w kraju, co często rekompensowało jej błędy w zawodach. W 2015 roku Christina zdobyła swój pierwszy medal na mistrzostwach kraju.

Wizerunek
Wizerunek

W tym samym roku dziewczyna otrzymała niezwykłą ofertę: została zaproszona do gry w reprezentacji Białorusi. Już w listopadzie wzięła udział w Mistrzostwach Świata, gdzie zajęła 54. miejsce w pościgu. Do tej pory jest to najlepszy wynik sportowca w jej karierze.