Rashad Evans: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Rashad Evans to amerykański zawodnik wagi półciężkiej MMA. Został mistrzem UFC, zwycięzcą drugiego sezonu popularnego reality show w mieszanych sztukach walki The Ultimate Fighter. Zawodnik zostaje wprowadzony do Galerii Sław UFC, w której znajdują się tylko najwybitniejsi zawodowi zawodnicy.

Rashad Evans: biografia, kreatywność, kariera, życie osobiste

Biografia: wczesne lata

Rashad Anton Evans urodził się 25 września 1979 roku w Niagara Falls w amerykańskim stanie Nowy Jork. Zaczął zapasy w szkole. Ciężko trenował, pokazując dobre wyniki jak na swój wiek.

Po szkole Rashad kontynuował naukę w college'u. Nie zrezygnował z zapasów. Wręcz przeciwnie, Rashad poświęcił jeszcze więcej czasu na proces szkolenia. Na studiach od razu został włączony do drużyny zapaśniczej. Wkrótce wygrał finał konkursu Niagara County Community College. Po tym sukcesie Evans zaczął prowadzić walki w wadze półciężkiej.

Wizerunek
Wizerunek

W wieku 16 lat Rashad zajął czwarte miejsce w kategorii do 65 kg. Rok później zajął czwarte miejsce, ale już w wadze do 77 kg.

W 1999 roku Evans został przyjęty do National Collegiate Sports Association. Rok później został najlepszym wśród uczniów w kategorii do 74 kg.

Kariera

W 2003 roku Rashad zaczął próbować swoich sił na profesjonalnym ringu. Był mentorem weterana MMA i UFC Hall of Famer Dana Severena. Pod jego kierownictwem Evans wygrał pięć meczów. Wkrótce został zaproszony do reality show The Ultimate Fighter. Evans został jej zwycięzcą, pokonując w finale samego Brada Amesa. Potem UFC zaoferowało mu trzyletni kontrakt.

Wizerunek
Wizerunek

Rashad znakomicie wygrał pierwsze pięć walk. Wśród jego rywali byli Sean Salmon, Stefan Bonnard, Sam Hoger. Po pięciu zwycięstwach Evans zdobył mistrzowski pas. Jednak „szefowie” UFC postanowili sprawdzić jego gotowość do walki na tym poziomie i dali mu jako rywala byłego mistrza świata Tito Ortiza. Walka zakończyła się remisem, ale w jej trakcie było jasne, że Evans nie jest gotowy na walki o tak wysokim statusie.

Wizerunek
Wizerunek

Rashad został mistrzem w kategorii lekko ciężkiej zaledwie dwa lata później. W decydującej bitwie pokonał Forresta Griffina przez TKO. Spotkanie to zostało również nagrodzone jako „Walka nocy”. W następnym roku Evans nie potwierdził swojego statusu mistrza.

W 2017 roku Rashad próbował rywalizować w wadze średniej. Bez powodzenia powrócił do kategorii półciężkiej. W ostatnich pięciu walkach Rashad został pokonany. Odszedł z MMA w czerwcu 2018 roku. Jednak rok później zawodnik zaczął mówić o powrocie na profesjonalny ring.