Maxim Sheiko: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Szejko Maxim Nikołajewicz jest obecnym mistrzem sportu w podnoszeniu ciężarów. Na jego koncie jest wiele nagród i zwycięstw w zawodach sportowych.

Maxim Sheiko: biografia, kreatywność, kariera, życie osobiste

Biografia

Przyszły mistrz w podnoszeniu ciężarów urodził się pod koniec lat 80. na obrzeżach Rosji w mieście Kholmsk. Jako nastolatek Maxim dowiedział się o istnieniu sportu, którym zajmowałby się przez całe życie. Gdy tylko uczeń trafił do lokalnej sekcji podnoszenia ciężarów, trener dostrzegł w nim potencjał.

Wizerunek
Wizerunek

Młody Sheiko trenował z wielką wytrwałością, a na wyniki nie trzeba było długo czekać. Sportowiec odniósł pierwsze sukcesy na lokalnym turnieju, który odbył się na cześć święta miasta na początku 2000 roku. W wieku 16 lat młody sztangista poddał się ponad dwustu kilogramowej sztangi, podniósł ją nad głowę i pobił rekord świata w czyszczeniu i szarpnięciu sztangą w swojej kategorii wagowej w 2004 roku.

Wizerunek
Wizerunek

Oprócz osiągnięć sportowych wybitny sportowiec nie zapomniał o rozwoju umysłowym. Po ukończeniu 11 klas szkolnych zdecydowałem się na studia wyższe. Ukończył instytut ze stopniem naukowym w zakresie sportu.

Osiągnięcia sportowe

Po niesamowitym występie na swoim pierwszym turnieju Maxim zaczął aktywnie uczestniczyć w różnych konkursach. Rok później wyjechał na Mistrzostwa Europy Juniorów i odniósł drugie wspaniałe zwycięstwo w swoim ulubionym sporcie. Następnie brał udział w zawodach na Wyspach Kanaryjskich iw Rosji, zdobywając odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wizerunek
Wizerunek

W 2009 roku wyjechał na zawody w podnoszeniu ciężarów na południu Rosji, występując w grupie zawodników o wadze poniżej 105 kg. Praktycznie wygrał, ale ze względu na różnicę w podnoszonej wadze otrzymał srebrny medal.

Wizerunek
Wizerunek

Po 3 latach wrócił do Europy i ponownie pozostał na drugim miejscu. Następnie udał się do Czeboksar i bez problemu zdobył złoty medal na lokalnych zawodach. Rok po porażce w turnieju europejskim został wybrany jako sportowiec, który powinien nosić znicz olimpijski w mieście Soczi. Rok później zdobył Puchar Rosji w podnoszeniu ciężarów kombinowanych w zwykłej kategorii wagowej dla Sheiko.

Działalność polityczna

Maksym Nikołajewicz zawsze miał pozytywny stosunek do polityki. Na długo zanim został członkiem ustawodawcy swojego rodzinnego miasta, popierał kierunek polityczny „Zjednoczona Rosja”. Na swoje obecne stanowisko dostał się dzięki rezygnacji poprzedniego przedstawiciela tego stanowiska. W 2017 roku został wybrany Sheiko jako kandydat zdolny do objęcia tego stanowiska, otrzymał specjalny certyfikat wyborczy.

Nowoczesne życie

Jesienią 2018 roku MSMK w podnoszeniu ciężarów połączył się po raz pierwszy od dłuższego czasu na ogólnorosyjskim turnieju w swojej dyscyplinie, wyszedł z pierwszego miejsca. Obecnie łączy obowiązki polityczne i coaching w dziecięcej szkole sportowej w Chołmsku. O życiu osobistym słynnego siłacza wiadomo tylko, że ma ukochaną żonę i dwoje dzieci.