Sergey Ustyugov: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Sergey Ustyugov jest rosyjskim narciarzem. Dwukrotny mistrz świata w 2017 roku w skiathlonie i sprincie drużynowym, zwycięzca wielodniowego wyścigu „Tour de Ski 2016/2017”, trzykrotny mistrz świata wśród młodzieży, pięciokrotny mistrz świata wśród juniorów z powodzeniem występuje zarówno w sprincie, jak i wyścigi dystansowe. Czczony Mistrz Sportu Rosji - uniwersalny.

Sergey Ustyugov: biografia, kreatywność, kariera, życie osobiste

Mimo dość młodego wieku Siergiej Aleksandrowicz Ustyugow zdobył już sławę jednego z najbardziej obiecujących narciarzy na świecie. Praktycznie wpadł do sportu zawodowego i ma na celu poważne osiągnięcia.

Przygotowanie do sukcesu

Biografia przyszłego mistrza rozpoczęła się w 1992 roku. Chłopiec urodził się 8 kwietnia we wsi Mieżdurieczeńsk w Chanty-Mansyjsku Okręgu Autonomicznego. Dziecko dorastało bardzo niespokojnie i żywo. Bardzo wcześnie Siergiej zainteresował się sportem. Rodzice postanowili wysłać syna na boks. Ale Ustyugov nie lubił tej opcji.

Po pewnym czasie chłopiec postanowił spróbować swoich sił w biathlonie. Bardzo lubił strzelać do celów. Taki zawód zdobył znacznie więcej niż walkę na ringu w rękawicach bokserskich. Czas pokazał, że wybór był słuszny.

Bardzo szybko początkujący narciarz znacznie wyprzedził swoich rówieśników pod względem dokładności i szybkości. Siergiej rozwinął pragnienie poważnych zwycięstw w sporcie.

Chłopiec był zaskoczony nieprzychylnym nastawieniem rodziców do dokonanego wyboru. Ale było to całkiem uzasadnione: z powodu treningu chłopiec był odciągnięty od nauki. Sport nie miał najlepszego wpływu na wyniki w nauce. Ale Siergiej postanowił iść naprzód, nie zamierzał go porzucać.

Od jedenastego roku życia młody narciarz był zapraszany do udziału w wyścigach. Chłopak nie zgodził się od razu, ale postanowił w praktyce zapoznać się z zaleceniem trenera. Nowy sport nie był zbyt udany, ale Ustyugov nie zrezygnował z zajęć. Z biegiem czasu wyniki stały się imponujące. Siergiejowi powierzono reprezentowanie swojego rodzinnego miasta na mistrzostwach dzieci i młodzieży.

Start startu

Dość szybko nazwisko Ustyugowa znalazło się na liście kandydatów do juniorskiej reprezentacji kraju. Od tego momentu rozpoczęła się zawodowa kariera sportowca. Sergey dostał się do składu iz powodzeniem wszedł na światowy poziom.

Na Mistrzostwach Świata 2011-2012 w Turcji narciarz głośno zadeklarował się, stając się pierwszym we wszystkich wyścigach. Równie imponujący zawodnik wszedł do Estonii na międzynarodowy turniej. To zapewniło mu udział w pierwszej reprezentacji Rosji.

W nowym sezonie 2012-2013 obiecujący junior przeszedł na poziom młodzieżowy. Ze względu na podwyższony poziom rywali, narciarza czekała niemiła niespodzianka: przegrał wszystkie zawody.

Wytrwałość nie pozwoliła mi zrezygnować z tego, co zacząłem. Siergiej był w stanie częściowo naprawić sytuację, wygrywając w skiathlonie na 30 km. W rywalizacji drużynowej zajął trzecie miejsce.

W 2014 roku odbyły się pierwsze w życiu Ustiugova Igrzyska Olimpijskie. Wraz z reprezentacją narodową pojechał do Soczi. Przed rozpoczęciem zawodów wszyscy eksperci doszli do wniosku, że nowy członek zespołu stanie się faworytem we wszystkich wyścigach. Jednak nadzieje nie były uzasadnione.

Porażki i zwycięstwa

Zawodnik znalazł się na piątej pozycji po ukończeniu pojedynczego sprintu. Później przyznał, że poziom przeciwników był znacznie wyższy niż oczekiwano, a przed nimi czekała ciężka praca, aby poprawić swoje umiejętności.

Wyniki były imponujące. Rok później Ustyugov został pierwszym na mundialu w estońskim Otepe. „Brąz” zdobył na zawodach w Rybinsku: Siergiej zajął drugie miejsce w imprezie drużynowej. Udany był również rok 2016. Zawodnik dodał trzecie miejsce do kolekcji nagród w Mistrzostwach Świata w narciarstwie, zwycięstwo w masowym starcie Pucharu Świata i drugie miejsce w wyścigu kilkudniowym Tour of Canada.

Nowy sezon okazał się nie mniej imponujący. Zaczęło się od Tour de Ski. Na pierwszych pięciu etapach narciarz był liderem. Dopiero od szóstego wyścigu zaczął ustępować swoim rywalom. Zawodnik zajął drugie miejsce, przegrywając co najmniej z Norwegiem. Finałowy wyścig był doskonały i zapewnił upragnione „złoto”.

W prestiżowym wyścigu Siergiej został drugim Rosjaninem, który wspiął się na szczyt podium. Pierwsze zwycięstwo odniósł Aleksander Legkow w sezonie 2012-2013. Ustiugovowi udało się jednak wyprzedzić poprzedniego faworyta zwycięzcy pod względem liczby wygranych etapów z rzędu.

Prywatne życie celebryty

Koniec sezonu 2017 został opóźniony. Zawodnik pojechał do Finlandii. Mistrzostwa Świata odbyły się w Lahti. Stamtąd Siergiej przyniósł trzy „srebrne” i dwa „złote”. W jednym z wywiadów narciarz przyznał, że na jego sukces złożyły się dwa czynniki. Fizyczne dane Ustyugova w pełni odpowiadały dyscyplinie, a jego naturalny talent został uzupełniony sportowymi ambicjami i poświęceniem. Przy takim zestawie cech narciarz zapomniał o zmęczeniu, porażkach i ciągłym treningu.

Sportowiec woli nie mówić nic o swoim życiu osobistym. Utrzymuje w tajemnicy swoje serdeczne sprawy, słusznie uważając, że życie prywatne nie dotyczy prasy i fanów. Wiadomo, że przez długi czas Ustyugov miał romans ze swoją koleżanką sportową, narciarką Eleną Sobolevą. W prasie pojawiły się informacje o rozstaniu pary. Nie podano przyczyn luki.

Wtedy okazało się, że kochankowie nie zakończyli związku. Wręcz przeciwnie, Siergiej zaprosił Elenę, aby oficjalnie została mężem i żoną. Dziewczyna zgodziła się założyć rodzinę. Wesele zaplanowano na 9 sierpnia 2019 r.

W tej chwili serce słynnego sportowca nie jest wolne. Fani i fani mogą śledzić postępy idola dzięki wiadomościom o jego karierze na stronie w sieciach społecznościowych. Informacje o nowych wydarzeniach w życiu sportowym i osobistym Siergieja są gwarantowane w Internecie.