Alexander Balandin: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Alexander Sergeevich Balandin jest znanym rosyjskim sportowcem, gimnastykiem, Honorowym Mistrzem Sportu Rosji, członkiem rosyjskiej narodowej drużyny gimnastyki artystycznej.

Alexander Balandin: biografia, kreatywność, kariera, życie osobiste

Biografia

Alexander Balandin to gimnastyk urodzony 20 czerwca 1989 roku w Karelii, a konkretnie w Pietrozawodsku. Od dzieciństwa Sasha uwielbiała uprawiać sport, a w wieku 5 lat jego matka wysłała go do sekcji gimnastyki. Sasha zawsze wykazywała wolę wygrywania i ciężko pracowała.

Wizerunek
Wizerunek

Początek kariery

Bardzo szybko Sasha osiągnął doskonałe wyniki i był w stanie osiągnąć najwyższy poziom profesjonalizmu, brał udział w międzynarodowych zawodach, już w 2007 roku Sasha zajął 3 miejsce na Pucharze Świata. Na 10. Pucharze Świata, który odbył się w Moskwie, Sasha zajął pierwsze miejsce, aw 11 roku został zwycięzcą mistrzostw Rosji.

Wizerunek
Wizerunek

W 12. roku na Mistrzostwach Europy Aleksander zajął 2 miejsce. W karierze sportowej Balandina nie ma zwycięstw na igrzyskach olimpijskich: Sasha chciał dostać się na listę uczestników, ale ustąpił miejsca Konstantinowi Pluzhnikovowi.

Poważny uraz, obrażenie

Niestety, przemawiając na Pucharze Rosji, który odbył się w Jekaterynburgu, Balandin wylądował bez powodzenia i doznał kontuzji kości udowej, zawodnik musiał wycofać się z zawodów. Aleksander przeżył dwie poważne operacje, które przeszły bez problemów.

Wizerunek
Wizerunek

Po operacji Sasha została wysłana do moskiewskiego sanatorium. Balandin szybko wyzdrowiał i kontynuował treningi w swojej poprzedniej formie. Po renowacji Aleksander skomplikował swój program wykonawczy, komplikując niektóre elementy.

Występ na igrzyskach olimpijskich

Zbliżał się najważniejszy moment w karierze Balandina - Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w Anglii, w 12. roku to Sasha została głównym kandydatem do udziału. Niestety sportowiec nie zdobył na tej olimpiadzie ani jednego medalu.

Wizerunek
Wizerunek

Sędziowie, sportowcy i widzowie zgodnie twierdzili, że Aleksander zasłużył na srebrny medal. Na tej olimpiadzie Aleksander zajął tylko 4 miejsce, zwycięstwo było bardzo bliskie.

II Igrzyska Olimpijskie

W 2014 roku na Mistrzostwach Europy Balandin zdobył dwa złote medale, jeden w konkursie indywidualnym, a drugi w rywalizacji drużynowej. Po zawodach Aleksander musiał przejść operację, przeszła kontuzja zebrała swoje żniwo.

Wizerunek
Wizerunek

Po operacji Sasha wróciła do treningu, ale spędziła je w połowie. Warto było zapomnieć o igrzyskach olimpijskich, które odbyły się w Rio de Janeiro w 16 roku. Sasha zrozumiał, że to ostatnia szansa na dostanie się na igrzyska olimpijskie, Balandin zakończył karierę sportową.

Obecnie Sasha pracuje jako trener w Wyższej Szkole Umiejętności Sportowych.