Stepan Maryanyan: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Stepan Maryanyan to jeden z najbardziej obiecujących zapaśników grecko-rzymskich. Ma na swoim koncie kilka zwycięstw w mistrzostwach Rosji, Europy i świata. Tylko nagroda olimpijska nie znajduje się w skarbonce Maryanyan i jest to główne sportowe marzenie sportowca.

Stepan Maryanyan: biografia, kreatywność, kariera, życie osobiste

Biografia: wczesne lata

Stepan Mailovich Maryanyan urodził się 21 września 1991 roku we wsi Dinskaya koło Krasnodaru. Jego ojciec zabrał go do sportu. Kiedy Stepan miał 9 lat, zaczął uczęszczać do grecko-rzymskiej sekcji zapaśniczej w wiosce. Początkowo nie lubił tego sportu z powodu dużych obciążeń. Stepan w każdy możliwy sposób sprzeciwiał się zajęciom, uciekał przed treningiem przed czasem.

Jednak jego ojciec nie pozwolił mu rzucić sportu. W rodzinach ormiańskich słowo rodziców jest prawem, więc Stepan kontynuował szkolenie. Później, w wywiadzie, zauważy, że jest wdzięczny ojcu za to, że nie pozwolił mu rzucić sportu. W wieku 11 lat Stepan był zaangażowany w proces treningu i nie mógł już żyć bez grecko-rzymskich zapasów.

Jako nastolatek Maryanyan aktywnie uczestniczył w różnych konkursach o znaczeniu zarówno miejskim, jak i regionalnym. W jego skarbonce w tym okresie kilkadziesiąt medali różnych nominałów.

Wizerunek
Wizerunek

Kariera

Puchar Rosji 2012 był pierwszym udanym konkursem Stepana wśród dorosłych. Potem zajął drugie miejsce, z czego bardzo się ucieszył. W tym samym roku Maryanyan zdobył srebro w Grand Prix poświęconym pamięci słynnego zapaśnika Iwana Poddubnego. W tym samym sezonie Stepan zajął trzecie miejsce w grecko-rzymskich mistrzostwach w zapasach.

Kolejny rok był bardzo udany dla Maryanyana. Zdobył złoto w dwóch znaczących turniejach: Grand Prix Iwana Poddubnego i Pucharze Świata. Na mistrzostwach Rosji i Pucharze Narodów Europy Stepan był trzeci.

Wizerunek
Wizerunek

W 2014 roku Maryanyan nie startował z powodu kontuzji. W następnym sezonie został mistrzem Europejskich Igrzysk Olimpijskich, które odbywały się w Baku. W jednym z wywiadów sportowiec przyznał, że to zwycięstwo najbardziej zapadło mu w pamięć.

W 2017 roku Stepan był już „solidnym” numerem jeden w kategorii wagowej do 60 kg w rosyjskiej narodowej drużynie zapaśniczej grecko-rzymskiej. Sezon rozpoczął od trzeciego miejsca w Grand Prix Iwana Poddubnego. Wiosną wygrał Puchar Świata, a latem po raz pierwszy został mistrzem kraju i zagwarantował sobie miejsce w kadrze narodowej na nadchodzące mistrzostwa planety.

Wizerunek
Wizerunek

Maryanyan pojechał na mistrzostwa świata, które odbyły się w Paryżu, aby wygrać, ale przegrał jedną walkę i ostatecznie został trzeci. Stepan zadedykował swój „brąz” Rosji. Trzy miesiące później zdobył Puchar Narodów Europy.

Latem 2019 roku Maryanyan powtórzył sukces w Baku sprzed czterech lat, po raz kolejny zostając zwycięzcą Igrzysk Europejskich. Teraz wszystkie myśli sportowca są zajęte przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Życie osobiste

Stepan Maryanyan stara się nie reklamować swojej rodziny. W jego sieciach społecznościowych możesz zobaczyć tylko zdjęcia z treningów i zawodów. Jednak w wywiadzie sportowiec powiedział, że ma żonę i córeczkę.