Julia Belyaeva: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Anonim

Julia Belyaeva to jedna z najbardziej utytułowanych szpad estońskich, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. Studiuje pod okiem własnej ciotki, na pół etatu doświadczonej trenerki Natalii Kotovej.

Julia Bielajewa

Biografia

Wczesny okres

Julia Belyaeva urodziła się w estońskim mieście Tartu 21 lipca 1992 roku. Dziewczyna od wczesnego dzieciństwa wykazywała zainteresowanie kulturą fizyczną. Od szóstego roku życia Julia uczyła się tańców ludowych i śpiewu chóralnego. Później zacząłem jeździć na obozy sportowe. Belyaeva wszędzie towarzyszyła siostra jej matki, Natalia Kotova. Już wtedy była uważana za jednego z najlepszych trenerów szermierki w regionie. To dzięki cioci Nataszy sportowe przeznaczenie Julii zostało z góry określone. W wieku 8 lat była już umiejętnie kontrolowana mieczem.

Kariera

Pierwsze lata treningu pokazały, że Julia w razie potrzeby może osiągać wysokie osiągnięcia. Dziewczyna była gotowa do codziennych ćwiczeń, wykazała się dobrą techniką i sprawnością.

Wizerunek
Wizerunek

W 2012 roku na Mistrzostwach Europy w Legnano Julia Belyaeva, pracując w drużynie z Iriną Embrich, Christiną Kuusk, Ericą Kirpu, została nagrodzona brązowym medalem. Rok później, w Zagrzebiu, dziewczyny poprawiły swój występ, zdobywając złotą nagrodę godności.

Wizerunek
Wizerunek

Rok 2013 przyniósł kolejne zwycięstwo. Na Mistrzostwach Świata Julia dotarła do finału i pewnie ominęła słynną Annę Sivkovą, która gra w Rosji.

Nowy sukces - w 2015 roku w Szwajcarii na Mistrzostwach Europy estońska drużyna, w skład której wchodziła Julia Belyaeva, zdobyła srebro.

Latem 2016 roku na Mistrzostwach Europy w Toruniu zawodniczka pokazała wysoki poziom umiejętności walki mieczem, pomogła swojej drużynie zdobyć złoty medal w turnieju drużynowym.

Wizerunek
Wizerunek

Następny rok był szczególnie udany dla Julii. Na Mistrzostwach Świata Estończyk zdobył brązowy medal w mieczu osobistym. Powtórzyła swój sukces na Mistrzostwach Europy.

Na mistrzostwa świata przywiozła pierwszy w historii swojego ojczystego kraju złoty medal w drużynowych mistrzostwach. Po tym wydarzeniu Belyaeva została uznana za najlepszego sportowca roku. Cała Estonia jest dumna z tej dziewczyny nawet teraz.

Wizerunek
Wizerunek

W 2018 roku Julia zajęła trzecie miejsce w turnieju indywidualnym oraz po raz drugi z rzędu drużynowe mistrzostwo Europy. Tym samym zdobyła szacunek jeszcze większej liczby miłośników szermierki.

Obecnie Julia nadal buduje karierę sportową, ale ma też czas na edukację. Studiuje w Szkole Medycznej w Tartu. Nawet bliscy przyjaciele dziewczyny nie zobowiązują się powiedzieć, czy Belyaeva będzie pracować w przyszłości z zawodu.

O teraźniejszości i przyszłości

Julia Belyaeva nadal koncentruje się wyłącznie na sporcie. Dziewczyna ma bardzo mało wolnego czasu. Woli ją przeznaczyć na edukację i podróże. Mistrzyni nie reklamuje swojego życia osobistego, ale wielokrotnie przyznawała dziennikarzom, że marzy o dużej rodzinie, w której dzieci z pewnością będą uprawiać sport.