Olga Korobka: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Anonim

Olga Korobka jest znaną ukraińską sportsmenką. Kobieta ma tytuł mistrza sportu w podnoszeniu ciężarów i jest posiadaczką srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w 2008 roku. Mimo swojej siły fizycznej i wytrzymałości zewnętrznej, w Oldze mieszka romantyczna kobieta.

Olga Korobka: biografia, kreatywność, kariera, życie osobiste

Biografia

Przyszły mistrz olimpijski urodził się w 1985 roku w małym regionalnym ośrodku. Populacja miasta liczyła nieco ponad 10 tysięcy osób. Rodzice Olgi żyli skromnie. Mama była gospodynią domową, a głowa rodziny pracowała jako ochroniarz.

Olga ma dużą sylwetkę od urodzenia. Urodziła się ważąc ponad 4 kilogramy. Rodzina zawsze wierzyła, że dziewczyna poszła do dziadka. Dziewczyna poszła do zwykłej szkoły iw wieku 9 lat zaczęła zajmować się podnoszeniem ciężarów. Po raz pierwszy trenowała w piwnicy szkoły.

Po przedstawieniu certyfikatu Olga złożyła dokumenty na Uniwersytecie Rolniczym. Kiedy dziewczynka miała 18 lat, poszła na swoje pierwsze poważne zawody. W Vancouver młody sportowiec zdobył honorowy brązowy medal.

Wizerunek
Wizerunek

Kariera sportowa

W 2006 roku Olga Korobka brała udział w zawodach sportowych w Santo Domingo. Aby z powodzeniem wystąpić, dziewczyna przybyła tam nieco wcześniej i dała organizmowi możliwość pomyślnej aklimatyzacji. Ponownie zajęła trzecie miejsce.

Wizerunek
Wizerunek

Pierwsze zwycięstwo przyszło ukraińskiemu sportowcowi na Mistrzostwach Europy w tym samym roku. Startowała w kategorii wagowej średniej i zdobyła złoty medal z wynikiem prawie trzystu kilogramów.

W 2007 roku Olga wyjechała do Francji na mistrzostwo. Podopieczna SC Dynamo startowała w tej samej kategorii wagowej, ale tym razem poprawiła ubiegłoroczny wynik i zostawiła rywalki daleko w tyle. Na kolejnych mistrzostwach w Tajlandii Korobka pokazała gorszy wynik i przegrała nagrody z Chinką i Koreanką. Ale Olga nie opuściła podium: otrzymała brązowy medal.

Rok 2008 przyniósł sportowcowi tytuł trzykrotnego mistrza Europy. Jej niesamowity sukces nie pozostał niezauważony w jej rodzinnym kraju. Ukrainki zainspirowały się przykładem rodaczki i zajęły się podnoszeniem ciężarów. Sportowcy byli uwielbiani przez kibiców, tłumy kibiców otaczały ich uwagą i wsparciem.

Wizerunek
Wizerunek

Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie kobieta odniosła najbardziej spektakularne zwycięstwo w swojej karierze sportowej. Olga Korobka otrzymała srebrny medal, który jako jedyny został dla kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów.

Cztery lata później Ukrainka znalazła się w centrum skandalu dopingowego. Jej próbki były pozytywne, a kolejne badania potwierdziły tylko początkowy wynik. Z tego powodu została zdyskwalifikowana w przeddzień Igrzysk Olimpijskich.

Życie osobiste

Olga Korobka jest mężatką. Została mamą w 2016 roku. Jej nowonarodzony syn, podobnie jak jej dzieciństwo, wyróżnia się silną sylwetką. Zawodniczka jest teraz zaangażowana w coaching w swoim rodzinnym mieście. W wolnym czasie Olga lubi czytać kryminały i tańczyć.