Svetlana Mironova: Biografia, Kreatywność, Kariera, życie Osobiste

Spisu treści:

Anonim

Rosyjska biathlonistka Swietłana Mironowa wzięła udział w Mistrzostwach Świata 2019. Wśród juniorów sportowiec zajmuje pierwsze miejsce na świecie i w Europie. Mistrz Sportu Rosji jest mistrzem kraju.

Svetlana Mironova: biografia, kreatywność, kariera, życie osobiste

Wiele nadziei wiąże się z młodą biathlonistką Swietłaną Igorevną Mironową. Zainaugurowała udany start złotem i brązem w turnieju światowym, drugie i pierwsze miejsce w mistrzostwach Europy. Charakterystyczną cechą sportowca jest doskonała trasa narciarska.

Droga do zwycięstw

Biografia przyszłej celebryty rozpoczęła się w 1994 roku. Dziewczyna urodziła się 22 lutego we wsi Moryakovka w obwodzie tomskim. Od dzieciństwa dziecko lubiło muzykę, dobrze się uczyło, uwielbiało czytać. Jednak głównym zainteresowaniem Svetlany był sport. Mironova przyciągnęła narciarstwo biegowe.

Pierwszym mentorem dziewczyny został Nikołaj Losev. Od razu dostrzegł potencjał ucznia. Trener doskonale rozumiał, że uczennica dąży do wyższych wyników, dlatego całkowicie inwestuje w trening. Wkrótce zaczął wysyłać podopiecznego na zawody. Zaledwie rok po rozpoczęciu zajęć Svetlana pewnie wygrała starszych juniorów.

Nikołaj Nikołajewicz zasugerował, aby zdolna uczennica spróbowała swoich sił w biathlonie. Uważał, że w tym sporcie dziewczyna ma większe szanse stać się najlepszą. Sveta zgodziła się. Przeprowadziła się do Jekaterynburga, aby studiować w Szkole Rezerw Olimpijskich.

Absolwentka kontynuowała naukę na Wydziale Kultury Fizycznej, Sportu i Polityki Młodzieżowej Uralskiego Uniwersytetu Federalnego. Jako wzór do naśladowania wybrała niemiecką biathlonistkę Magdalenę Neuner.

Osiągnięcia

Od 2011 roku nowym mentorem Mironowej został Honorowy Trener Federacji Rosyjskiej Michaił Wiktorowicz Szaszyłow. Student reprezentował region Swierdłowska. W zawodach światowej klasy juniorów Svetlana występowała w sezonie 2012-2013.

W 6-kilometrowej sztafecie w austriackim Obertilliach biathlonistka zajęła pierwsze miejsce wraz z Victorią Slivko i Ulyaną Kaishevą. Przewaga od rywalek wynosiła prawie pół minuty. Na tych samych zawodach Svetlana zdobyła brąz w sprincie indywidualnym.

Nowym osiągnięciem było mistrzostwo Europy w kategorii juniorów. Tytuł mistrza Mironowej przyniósł wyścig pościgowy. Była druga w sprincie. Niespodziewana porażka czekała na dziewczynę w Presque Isle na mistrzostwach świata. W sezonie 2013-2014 nieudany występ zepchnął sportowca daleko poza pierwszą dziesiątkę z czołowych miejsc.

W następnym sezonie Svetlana weszła do grupy dorosłych. Zawczasu przygotowała się na intensyfikację konkurencji. Rywale wyróżniali się dużym doświadczeniem, dlatego sezon 2015-2016 nie przyniósł żadnych nagród. Valery Medvedtsev przygotował sportowca do nowych występów. Pod jego kierownictwem biathlonista pokazał dobre wyniki w Pucharze kraju. Zawodnik został włączony do drużyny reprezentującej Rosję na Pucharze IBU.

Nowe perspektywy

Mironova nie przywiozła medali, ale pokazała dobre perspektywy w dziesięciokilometrowym pościgu i sprincie na etapie w Martell-Val Martello. Swietłana była czwarta. W tym samym okresie odbyły się Mistrzostwa Europy. Spośród prawie 90 uczestników biegu indywidualnego na 15 km rosyjski biathlonista zajął piąte miejsce.

Obiecujący uczestnik został zaproszony do głównej drużyny na przedolimpijskim etapie Pucharu Świata w Pyeongchang. Zawodnik został zgłoszony do II etapu sztafety, mimo nieudanego występu. Dziewczyna opuściła igrzyska olimpijskie. Jednak według analityków sportowych Svetlana jest w pełni przygotowana do kolejnych igrzysk olimpijskich. A te gry przyniosą jej wiele nagród.

Jak na razie sportowiec jest niezadowolony ze swojego sukcesu strzeleckiego. Ale ma przed sobą wiele wyścigów. To pozwoli jej w pełni przygotować się do igrzysk w Chinach.

Aktywna dziewczyna prowadzi stronę na Instagramie. Regularnie aktualizuje zdjęcia, aby na bieżąco informować fanów o nowościach. Wrzuca zdjęcia z wakacji, z obozów treningowych i treningów. Swietłana dzieli się swoimi wrażeniami z przeczytanych książek z subskrybentami. Wiadomo, że jej ulubionym pisarzem jest Dostojewski, uwielbia Bradbury i Puzo. Ale biathlonistka nie spieszy się z rozmowami o swoim życiu osobistym.

Na jej koncie nie ma ani jednego zdjęcia z wybranym. Dlatego fani uważają, że Svetlana nie ma z nikim powieści. A sama sportowiec wielokrotnie przyznawała, że najbardziej pasjonuje się karierą sportową. Jak dotąd Mironova nie ma męża ani rodziny.

Plany i ich realizacja

W Oberhofie Svetlana nie pokazała najlepszych wyników w sprincie. W 2018 roku, 21 lutego, na 6. etapie Pucharu Narodowego Biathlonu w Tiumeniu, Mironova zajęła trzecie miejsce w wyścigu sprinterskim. Została wpisana na listę sportowców na ostatni obóz treningowy w Petersburgu.

Podczas mistrzostw świata w Östersund zarówno jakość ognia, jak i szybkostrzelność znacznie się poprawiły. Sportowiec dużo trenował.

W listopadzie 2019 roku w zawodach „Perła Syberii” odbywających się w Tiumeniu Mironova wykazała się doskonałym potencjałem na startach testowych, wygrywając oba sprinty. Dostała bilet na Eurocup.

Nie było wątpliwości co do wyższości Swietłany na torze. Podczas kręcenia pudła w każdym wyścigu popełniła jej kombinezon. To dodało intrygi konkurencji bez wpływu na końcowe wyniki.

Po raz kolejny Mironova udowodniła, że słusznie twierdzi, że jest najszybszą biathlonistką w kraju. Dziewczyna zademonstrowała gotowość do wzmocnienia swojej przewagi nad rywalkami na torze. Zawodnik zdobył maksymalną liczbę punktów w dwóch startach. Zapewniło to jej wybór bezpośrednio do Pucharu Świata.