Alexandra Sergeevna Soldatova: Biografia, Kariera I życie Osobiste

Spisu treści:

Anonim

Aleksandra Soldatova od kilku lat jest członkiem rosyjskiej narodowej drużyny gimnastyki artystycznej. Niejednokrotnie miała szansę odnosić zwycięstwa w turniejach, zdobywając medale różnych wyznań. Soldatova jest trzykrotną mistrzynią świata, dwukrotną mistrzynią Europy. Posiadając unikalne cechy fizyczne, Alexandra poświęca dużo czasu na trening. Kluczem do jej sukcesu jest ciężka praca i koncentracja na celach.

Aleksandra Siergiejewna Soldatowa

Z biografii Aleksandry Soldatowej

Przyszła rosyjska gimnastyczka urodziła się 1 czerwca 1998 roku. Jej ojczyzną jest miasto Sterlitamak. Od najmłodszych lat Soldatova wyróżniała się dobrą rozciągliwością, plastycznością i elastycznością. Alexandra zaczęła uprawiać gimnastykę rytmiczną od piątego roku życia. Pierwszymi trenerami dziewczyny były Irina Kievets i Olga Nazarova, która pracowała w mieście Puszkino. Przed dołączeniem do drużyny narodowej Sasha trenował w Dmitrov z trenerką Anną Shumilovą.

W 2011 roku Alexandra Soldatova, Daria Kondakova i Evgenia Kanaeva wystąpiły na Klubowych Mistrzostwach Świata w Japonii dla klubu Gazprom. Tutaj Alexandra zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie drużynowym.

W 2012 roku Soldatova wyróżniła się na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Niżnym Nowogrodzie. Dziewczyna pokazała najlepszy wynik w ćwiczeniach ze wstążką i zajęła pierwsze miejsce w rankingu w wieloboju wśród juniorów.

Kariera Aleksandry Siergiejewny Soldatowej

Na początku sezonu 2014 Alexandra była już w kadrze rezerwowej reprezentacji kraju. Na międzynarodowym turnieju w stolicy Rosji Soldatova zajęła trzecie miejsce. Następnie zdobyła medal na najwyższym poziomie na etapie Pucharu Świata w Debreczynie i została najlepszą gimnastyczką w ćwiczeniach ze wstążką i maczugami. Soldatova była jedną z laureatek etapów Pucharu Świata w Corbei-Eson.

W kwietniu 2014 roku Soldatova zdobyła cztery z pięciu możliwych złotych medali na turnieju Baltic Hoop w Rydze. Popełniła błąd tylko w ćwiczeniu z piłką, pokazując czwarty wynik w tej formie.

W sierpniu tego samego roku Alexandra wygrała wszelkiego rodzaju gimnastyczki w Brazylii.

Mistrzostwa Polski w 2014 roku przyniosły również sukces Żołnierzowi. Zadomowiła się w zespole, zajmując zaszczytne trzecie miejsce w wieloboju. Dziewczynce brakowało tylko uznanych liderów kadry narodowej.

W kolejnych latach Soldatova niejednokrotnie zachwycała fanów swoimi osiągnięciami sportowymi i notowała wiele nagród o różnych nominałach na rosyjskich i międzynarodowych turniejach. Do Mistrzostw Świata 2017 zawodnik musiał przygotować się w warunkach powrotu do zdrowia po kontuzji.

Życie osobiste gimnastyczki

Fani sportu uważają Soldatovą za jedną z najpiękniejszych gimnastyczek naszych czasów. Wiele mówi się o jej życiu osobistym, ale nie wszystkim można ufać. Zdjęcia Aleksandry, na których jest przedstawiana wraz z młodym mężczyzną, pojawiły się w sieci niejednokrotnie. Możliwe jednak, że to tylko jedna z przyjaciółek Aleksandry.

Słynna gimnastyczka planuje zdobyć dobre wykształcenie i nauczyć się jeździć samochodem. Ma jednak bardzo mało czasu na naukę. Soldatova stara się wykorzystać każdą wolną minutę, aby poprawić swoje umiejętności w gimnastyce.